ÕPPEKORRALDUSEST:

Alatskivi Kunstide Koolis on kolm osakonda. Tantsuosakonnas saab õppida seltskonnatantsu ja poptantsu ning kunstiosakonnas maalikunsti. Muusikaosakonnas saab õppida järgmistel erialadel:

• Klaver
  • Viiul
  • Kitarr
  • Flööt
  • Löökpillid
  • Laulmine

Kooli võetakse õppima lapsi alates 6 – 7 eluaastast. Muusikaosakonda sisseastumisel selgitatakse välja  lapse rütmitaju, viisipidamisvõime ja muusikaline mälu. Õppima võivad tulla ka vanemad muusikahuvilised õpilased. Kunstiosakonda ja tantsuosakonda sisseastumiskatseid ei ole.

Muusikaosakonnas kestab õppetöö 7 aastat ja on jagatud eelklassi-õppeks ning nooremaks ja vanemaks astmeks. Õpilase üleminek ühest astmest teise on kooli õppenõukogu pädevuses. Eelklassi õpilasel on nädalas 1 üldtund ja 1 solfedžotund. Nooremas astmes (1.-4. klass) ja vanemas astmes (5.-7. klass) on 2 pillitundi, 2 solfedžotundi, alates 3. klassist lisandub 1 tund muusikalugu ning võimalusel 1 tund ansamblimängu ja 1 tund lisapilli. Noorema astme lõpetamisel saab õpilane sellekohase tunnistuse ja võib valida, kas jätkab õpinguid vanema astme tavaõppes või lõpetab muusikaõpingud. Üleminek nooremast astmest vanemasse astmesse toimub eksamiga. Muusikaosakonnas on eksamid nii pillimängus kui solfedžos. Kooli lõpetamisel ehk vanema astme lõpetamisel saab õpilane muusikaosakonna lõputunnistuse. Kunstiosakonda võtame lapsi vastu alates 7. eluaastast ja õppetöö kestab 5 aastat. Kunstiosakonnas õpetatavad ained hõlmavad joonistamist, vormiõpetust, kompositisooni, maalimist ja kunstiajalugu. Põhiõpe lõppeb lõpueksamiga, mis koosneb iseseisvast kunstilisest tööst, mida hindab eksamikomisjon, mille koosseisus on vähemalt üks kunstiliselt pädev liige väljastpoolt Alatskivi Kunstide Kooli kollektiivi.

Tantsuosakonda võtame vastu lapsi alates 7.- eluaastast. Õppetöö kestab 7 aastat. Noorem aste - 4. klass – lõpeb eksamiga, mis hõlmab endas õpitud tantsude põhifiguure. Noorema astme lõpetamisel saab õpilane sellekohase tunnistuse ja võib valida, kas jätkab õpinguid ka vanemas astmes või lõpetab tantsuõpingud. Kooli lõpetamisel ehk vanema astme lõpetamisel saab õpilane tantsuosakonna lõputunnistuse.

Hindamine toimub 10-palli süsteemis ja õpilased saavad tunnistuse muusika- ja kunstiosakonnas 4 korda aastas, tantsuosakonnas 2 korda aastas.

Kooli omanikuks ja finantseerijaks on Alatskivi vald, kes määrab ka õppetasu suuruse aastas.
2017/18 õppeaastal on õppetasu muusikaosakonnas 20 EUR kuus ja kunstiosakonnas 17 EUR kuus ning tantsuosakonnas  15 EUR kuus. Maksmine toimub kooliga sõlmitud lepingute alusel kuu kaupa.